Fringe | Yabancı Dizi

Birkaç sene önce,sanırım 2012 yılıydı.Yabancı dizi sitelerini gezerken, dikkatimi bir diziyle ilgili yorumlar çekti. Bu yorumlar Fringe isimli dizi ile ilgiliydi.

Birçok kişi diziyi severek izlediğini yazmıştı.Bu dizi ne anlatıyor,kafam karıştı diyenler de yok değildi.


Fringe,FBI içinde olağan dışı olayları araştıran bir birim.Bu birimin başında ajan Broyles bulunmakta.
Ben de merak edip diziyi izlemeye başladım.Abartmıyorum,ilk bölümden itibaren sevdim diziyi.Bilim kurgu dizisi.Aksiyon sahneleri de var.Ama aksiyon dizisi değil tabii.

Dizinin başrol karakterlerden Walter Bishop (orta yaş üstü bilim adamı) sempatimi kazanmıştı.Akıllı kişiliği,geçmişteki hırslı kişiliği ben istersem yaparım anlayışı..

Geçmişinde bilim ve kişisel hırsları uğruna çocuklar üzerinde bile deneyler yapmış bir bilim adamı.Sonrasında ise tekrar çıkacağı güne kadar akıl hastanesine yatırılmış.

Onu akıl hastanesinden çıkartma fikrini gündeme getiren ise,Olivia Dunham isimli FBI ajanı.Oğlunun refakatinde çıkartılma
Dizi 5 sezondan oluşmakta.4 sezon 20 bölüm üzerinde,5.yani son sezon ise 13 bölüm.Sonrasında ise dizi tamamen final yapıyor.sı gerekmekte.Bundan dolayı ve buradan sonra diziye dahil olan oğlu Peter Bishop.Peter,MIT’yi terk 190 IQ’ya sahip biri.Bu arada FBI tarafından Walter’a işlerinde yardımcı olması için verilen Astrid isimli ajanı da unutmamak lazım.Bu dörtlü sonuna kadar beraber olacaklar.

İki defa izledim tüm bölümlerini.Bu diziyi neden ikinci defa hiç sıkılmadan neden izlenir ki ?

Dizide ki karakterlerin iyi oyunculuğu,bilim kurgu olmasına rağmen yaşanan olayları akıl ve bilim ile açıklayabilmeleri sebep olabilir.

Dizi de ilerleyen bölümlerde paralel evren konusu da işleniyor.Bazılarımız sorduğu :”Acaba bir yerlerde ikizimiz var mıdır ?”sorusuna yanıt sayılabilir.

Bu arada daha farklı konularda var.Dizideki karakterlerin tamamına ve konularına değinip,hevesinizi kaçırmak istemedim.Seveceğinizi tahmin ediyorum.

İzlemenizi tavsiye ederim.Mutlu günler dilerim.

Yanıtla:

Please enter your comment!
Lütfen adınızı yazınız