Lethal Weapon | Yabancı Dizi

 

2016 yılında yayınlanmaya başlayan suç,polisiye,dram karışımı Amerikan yapımı dizi.Dizi her ne kadar polisiye olsa da karakterlerin eğlenceli ve komik diyebileceğimiz sahneleri de bölümlere serpiştirilmiş.

Bu dizi aslında adı adı taşıyan ve 1987’de vizyona girmeye başlayan film serisinden uyarlama.Bu film yani Lethal Weapon Türkçe’ye “Cehennem Silahı” olarak çevrilmişti.O zaman başrollerde Mel Gibson ve Danny Glover vardı.Öyle sanıyorum ki bu filmi izlemeyenimiz azdır.

Filmden görüntü:

lethal weapon movie
Lethal Weapon Movie

Dizinin 2016 tarihinde yayına girdiğini söylemiştim.2018 yılı bitmek üzere ve 3.sezon ekranlarda.

Konusuna değinmemek olmaz.Daha önce kalp rahatsızılığı geçiren avukat bir eş (Trish Murtaugh) iki çocuk sahibi dedektif (Roger Murtaugh) ile eşi kazada ölen (sonradan böyle olmadığı anlaşılacak) narkotik dedektifi (Martin Riggs)‘nin ortak olması ve başlarından geçenler anlatılır.

Riggs,karısının ölümünden çok sarsılmıştır,suç ve suçlularla mücadele ederken gözü karadır.Ortağı Murtaugh ise aksi bir karakterdedir. Bu iki dedektif zamanla birbirlerine alışır ve iş arkadaşlığı dışında dostluk kurarlar.

Bir de Murtaugh’ın eskiden ortak olarak çalıştığı,sonradan amiri (Brooks Avery) olan karakter var.Aslında Murtaugh ile Avery yapı olarak birbirlerine benziyorlar.

Riggs ilk iki sezon dizide rol aldı.Şimdi ekranda olan 3.sezonda yok.Yerine özellikle Amerikan Pastası serisinden tanıdığımız bir aktör var.Bu kişi Sean William Scott.Dizideki adıyla Wesley Cole .

Yine eşinden ayrılmış,bir kızı olanieski CIA ajanı,şimdiki görevi dedektif olan şahıs.Yurt dışında gizli bir görev sırasında küçük bir çocuk ölünce vicdan azabıyla CIA’dan ayrılır.Eski eşi ve çocuğuna yakın olmak için polislik göreviyle Amerikaya döner.

Riggs’in ölümü ile aylardır bunalımda olanMurtaugh’ın yeni ortağı olacaktır.Kişilik olarak Riggs’ten geri kalmaz.

Bir de Sonya Bailey kızımız var.Kadın dedektif.Bizim baş roldeki elemanlara yardımcı oluyor.Psikoloğumuzu da unutmadık.Maureen Cahill.İlk iki sezon sık sık görüyorduk; ama 3.sezonda yüzünü özledik. 🙂 Riggs ile atışmaları gülümseten türdendi.

Dizi severlerin bazıları ilk bölümlerde yadırgasa da ben onlar gibi düşünmüyorum.Çünkü Riggs’in yerine alınan aktör başarılı ve karaktere uygun.

Diziyi genel olarak anlatmaya çalıştım.İzlemenizi tavsiye ederim.

Diziden görütünler ve tanıtım videosu:

 

Bazı oyuncuların,karakter adları ile gerçek adları:
Roger Murtaugh – Damon Wayans
Martin Riggs – Clayne Crawford
Wesley Cole – Seann William Scott
Trish Murtaugh – Keesha Sharp
Brooks Avery – Kevin Rahm
Sonya Bailey- Michelle Mitchenor
Maureen Cahill- Jordana Brewster.

 

 

1 YORUM

  1. Çok fazla yabancı dizi takip ediyorum.Adamlar 1 bölümle bizimkiler 10 bölüm çeker. Aama yine de kalitesiz olur.Bu diziyi izleyin seveceksiniz. 😀

Yanıtla:

Please enter your comment!
Lütfen adınızı yazınız