ASUS ZenPad 3S 10 (Z500KL) Tablet

0

 

Merhaba. Tablet ihtiyacım olduğu için uzun bir süredir arayış içerisindeydim. Birçok marka ve model araştırdım. En son Samsung, Huawei, Lenovo gibi birçok ürünü inceledim. Aslında Samsung’un yeni çıkan modelini almak niyetindeydim. İnternette 1400 TL civarında bulunuyordu. 2019 model ve güncel android sürümüne sahip tabletti. 2 gb ram ve 32 rom vardı. TFT ekran ve çözünürlüğü de iyiydi. Samsung Türkiye garantiliydi. İçime sinmeyen ise ram miktarıydı. 2 gb ram vardı;Vatan Bilgisayarda incelediğimde boşta kalan miktar 650-700 mb gibiydi.

Tablet araştırmaya biraz daha devam ettim. Tesadüf eseri konu başlığına yazdığım Asus marka tableti gördüm. 9.7 inç, 4 gb ram, 64 gb rom, IPS 2k ekranı, dokunmatik kalem desteği, metal kasa olması ilgimi çekti. Ancak iki soru aklımı kurcaladı ve araştırmaya başladım. Bunlardan biri tabletin 2017 model olmasıydı. İkincisi ise Android 7’de kalmasıydı. Yani en son bu sürüme güncelleme almıştı. Bunlar bir yana Türkçe inceleme videosu da hiç yoktu. Ben de yabancı videoları izledim. İzlediğim incelemelere göre tablet LTE destekliydi. Yani sim kart desteği mevcuttu. Ancak ürün açıklamasında bu özelliği yazmıyordu. Satıcıya mesaj ile sordum. O da sim kart desteği yok dedi. Asus’un kendi sitesinden bu tabletin LTE desteği olduğunu okudum. O zaman anladım ki satıcı özellikle “Sim kart desteği yok.”demişti. Çünkü seri numarası kayıtlı değildi. Bu durumda da sim kart çalıştırsa bile bir süre sonra bu özelliği kapanabilirdi. Satıcı verdiği cevapla kendisini güvence altına almak istemişti.

Aslında bu duruma pek fazla kafayı takmadım. Cep telefonumun internetini  (hotspot) kullanabileceğimi biliyordum. Fiyatı 1550 TL’ydi ve özelliklerine bakınca uygundu. Tereddüt ederek de olsa satın aldım. Yaklaşık  3 haftadır kullanıyorum ve memnunum.

Aşağıya bir görsel ekleyeceğim. Tablette ekran koruyucu var. Kendim takmaya çalıştım. Çok başarılı olmadı sanırım. 🙂 Umarım yazıklarım size fikir verir ve faydalı olur. İyi günler dilerim. 🙂

Tablet ile ilgili resmi bilgilendirme sayfası : ASUS 3S 10 (Z500KL)

Asus Zenpad 3s 10 (Z500KL) Tablet
Asus Zenpad 3s 10 (Z500KL) Tablet

Yorum Bırak (Leave a reply)

Lütfen yorumunuzu bırakın! (Please enter your comment! )
Lütfen adınızı buraya girin (Please enter your name here)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.